Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Mléko v evropských školách

Projekt "Mléko do škol" funguje v naší škole již několik let. Projekt podporuje spotřebu mléka a mléčných výrobků za pomoci finančních prostředků EU a ČR.

Každý žák školy, který se do programu „Mléko do škol“ přihlásí, má nárok každý den výuky

odebrat 250 ml dotovaného mléka nebo 1 jogurt.

Přihlásit a odhlásit odběr mléka  či jogurtu je možné u Soni Jordanové v bufetu školy. Žák si může za 50 Kč předplatit kartičku na 10 odběrů v libovolné dny nebo si může v libovolné dny chodit pro výrobek za peníze.

Mléko a mléčné výrobky hrají důležitou roli ve výživě dětského organismu, především jako zdroj vápníku. Vápník zajišťuje zdravý vývoj kostí a skeletu. Tvorba kostní hmoty probíhá hlavně během dětství a dospívání. Proto je velmi důležité, aby byl vápník podáván v dostatečném množství zejména dětem. Doporučená dávka vápníku činní podle věku dítěte 800 – 1200 mg/den.

Garantem akce na naší škole je p. Soňa Jordanová.

21. 09. 2015 | Lenka Palátová