Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Evropský týden programování 2015/2016

Ve dnech 10. – 18. října 2015 se uskuteční Evropský týden programování.

Miliony dětí, rodičů, učitelů a dalších zájemců se ve školách a na jiných místech v celé Evropě mohou zúčastnit akcí, jejichž tématem je svět programování. Cílem kampaně je ukázat, že programování není jen záležitostí úzké skupiny odborníků.

Proč začít s programováním?

Způsob, jakým pracujeme, komunikujeme, ale i jak myslíme, se pod vlivem rychle se vyvíjejících technologií od základu mění. Chceme-li se na těchto změnách podílet, a ne se jim pouze přizpůsobovat, nestačí umět technologie jen využívat. Potřebujeme porozumět jejich fungování a osvojit aspoň základní schopnosti a dovednosti související s jejich vytvářením. K tomu výborně poslouží právě programování. Pomáhá pochopit různé procesy kolem nás, přesně sdělovat myšlenky a uskutečňovat nejrůznější nápady, rozvíjí kreativitu a logické myšlení.

Jak se zapojí naše škola?

CodeWeek bude v naší škole probíhat převážně v rámci hodin INF a v počítačovém kroužku, zapojit se ale budou moci i ostatní zájemci. Připojíme se do akcí Týden programování s Bobříkem, Hour of Code, žáci se seznámí se základy programování s  cestovatelem  Markem,  Vyzkoušíme si vyřešit některé hlavolamy v prostředí Problem Solving Tutor , což je inteligentní systém pro trénink řešení problémů. V počítačovém kroužku se děti učí programovat s kouzelníkem Baltíkem a kocourkem Scratchem. Bude vyhlášena školní soutěž v programování v těchto programovacích systémech - úkoly budou voleny tak, aby je s menší dopomocí zvládli i začátečníci.

Jak se zapojují v jiných částech naší republiky hledej zde.

10. 10. 2015 | Lenka Palátová