Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Bobřík informatiky 2016

V týdnu od 7. do 11. listopadu 2016 proběhne 9. ročník soutěže Bobřík informatiky, již poněkolikáté se jí také zúčastní žáci naší školy.

plakat2016zs

Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.

Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu.

Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.

Složením testu (více krátkých otázek) soutěž připomíná Matematického klokana, probíhá ovšem na počítačích, v počítačové učebně.

Pokud máš zájem soutěžit, navštiv stránky ve správný soutěžní den na adrese www.ibobr.cz, zvol menu Soutěžní test, zaregistruj se a vlož kód školy. Přečti základní informace a připrav si pro soutěž tužku a papír. Soutěžit se bude v těchto kategoriích a těchto dnech:

Soutěžní dny: 7.50 - 15.30 hod, 15 - 20 otázek 35 - 40 min

CELÝ TÝDEN - žáci 4. - 5. třídy - kategorie MINI