Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Baltíkáři ve Strakonicích

Poprvé v historii našeho programátorského kroužku jsme se vypravili na soutěžní setkání Baltíkářů.

Konalo se ve Strakonicích ve dnech 9. - 10. prosince 2016.

Naši školu reprezentovali tito borci: Štěpán Novák, Vojta Novák, Petr Chytka, Lukáš Bobek, Tomáš Vrbka, Veronika Doležalová, Tereza Čierná, Přemek Palát a jako vedoucí Lenka Palátová.

Již cesta na soutěž byla menším dobrodružstvím - školním autobusem z Valče do Třebíče, odtud autobusem do Českých Budějovic, odtud autobusem do Strakonic. Nazpět - přímým vlakovým spojením s náhradní autobusovou dopravou z Okříšek (4 hod jízdy).

Kromě nás se setkání zúčastnili také děti z Českých Budějovic, Prahy, Hodkovic, Bíliny, Žatce, Holic, Strakonic ...

celkem 60 soutěžících ve dvou kategoriích.

Tématem setkání byli POKEMONI - sami jsme si programovali svoji hru.

První soutěžní den jsme mohli použít Baltíkovské scény, což bylo trošku jednodušší.

Druhý den již jsme museli vše programovat sami, přesně podle zadání.

Zadání k nahlédnutí zde.

Oproti ostatním klubům s Baltíkem teprve začínáme, obsadili jsme sice čestná poslední místa, ale naučili jsme se mnoho nového:

- nejsme sami, kdo se programováním s Baltíkem zabývají

- na soutěži nebylo žádné soupeření - starší a zkušenější rádi pomohli mladším začínajícím programátorům - poradili nám spoustu fíglů, na které bychom sami těžko přišli

- pokud se budeme chtít začít umísťovat na předních místech těchto soutěží, musíme programovat nejen 1x týdně v kroužku, ale i ve volných chvílích sami doma. Další fotografie najdete zde.

05. 02. 2017 | Lenka Palátová