Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Mladý programátor 2017

Soutěž "Mladý programátor" je celostátní postupová soutěž 1 - 3 členných týmů v programování v jazyku Baltík3. Je určena pro žáky obou stupňů základních škol, víceletých gymnázií, studentů středních škol a dětí z organizací pracujících s dětmi. Soutěž je v ČR zařazena v Seznamu přehlídek a soutěží MŠMT ve školním roce 2016/17.

Soutěž má 3 kola:

školní kolo - organizátor: TIB, z.s. a soutěžící školy

• leden - březen 2017 - soutěž na škole, pravidla si určuje škola
  • 29. 3. 2017 uzávěrka přihlášek škol (nikoliv soutěžících) do soutěže

regionální kola - organizátor: TIB, z.s.; ZŠ Dukelská Strakonice; DDM Bílina; pro oblast Moravy a Slezska bude určen dodatečně

• 29. 3. 2017 uzávěrka přihlášek soutěžících do regionálního kola
  • 5. 4. 2017 regionální kola
  • 21. 4. 2017 zveřejnění výsledků regionálních kol

celostátní kolo - organizátor: TIB, z.s. a ZŠ L. Kuby, České Budějovice

• 28. 4. 2017 uzávěrka přihlášek do celostátního kola
  • 12. - 14. 5. 2017 celostátní kolo

V naší škole probíhá školní kolo od 31. ledna 2017. Uzávěrka školního kola a jeho vyhodnocení proběhne v PC učebně ve čtvrtek 23. března, kdy soutěžící předvedou své výtvory a společně vyhodnotíme nejzdařilejší práce. Jejich autoři nás budou reprezentovat dne 5. 4. v regionálním kole.

Prozatím se do školního kola zapojili pouze členové programátorského kroužku, může se ale zapojit každý žák, který o soutěž projeví zájem.

Přihlášky do školního kola přijímá p. uč. Lenka Palátová - případné nové zájemce přihlásí, zaškolí a seznámí se soutěžními úkoly.

Loňské zadání školního kola k nahlédnutí zde.

V letošním školním roce si můžete vyzkoušet naprogramovat:

- pohádku O veliké řepě

- Baltíkovo bludiště

- hru Oběšenec

Návody jak programovat najdete na našich www stránkách zde.

Výsledek obrázku pro baltík

11. 02. 2017 | Lenka Palátová