Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Florbalové úspěchy

Během minulého měsíce se naši žáci zúčastnili několika turnajů ve florbale určeném pro žáky 1. - 5. tříd ZŠ.

Výsledek obrázku pro florbalJeden z nich se konal v Mohelně.Turnaje se zúčastnilo 6 družstev Mohelno, Hrotovice, Hartvíkovice, Myslibořice, Rouchovany a Valeč (Sam Baláž, Darek Urban, Daniel Kučerňák, Tomáš Slatinský, Aleš Čaněk a Matyáš Odehnal). Turnaj proběhl systémem každý s každým po 10 minutách. Naše družstvo se uvedlo velmi dobře (přehrálo Rouchovany 7:1). Ihned následoval druhý zápas, ve kterém jsme smolně prohráli o jeden gól. V dalších dvou zápasech jsme zvítězili, a tak před posledním utkáním s favoritem z Hrotovic mohli naši hráči pomýšlet na druhé místo. V utkání jsme se dostali do vedení 1 : 0 a vše vypadalo nadějně. Potom jsme však po nešťastných chybách 2krát inkasovali. Našim hráčům se podařilo vyrovnat, ale potřebovali jsme zvítězit. V závěrečném náporu jsme však dostali ještě jeden gól.

Družstvo z Valče tak obsadilo 3. místo, o kterém se nikomu nesnilo. Dan Kučerňák byl s 9 brankami druhý nejlepší střelec. Všichni svým chováním i sportovním zanícením vzorně reprezentovali naši školu a patří jim velké uznání. Pro družstvo našich žáků to bylo obrovské zadostiučinění, hráli dle pokynů, obětavě a hlavně kolektivně. Dokázali tak, že ne vždy záleží na tom, zda je škola zaměřena na sport, či výkony. Cenou byl krásný pohár a diplom.

Zázemí turnaje bylo vynikající. Žáci i doprovod měli zajištěn pitný režim i malou svačinku. Organizace byla vzhledem k počtu dětí a velikosti tělocvičny také výborně zajištěna.

Garant akce a autor článku: Mgr. Petr Jordan

12. 02. 2017 | Lenka Palátová