Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Zeměpisná olympiáda

V posledním lednovém týdnu jsme jako každoročně věnovali školnímu kolu zeměpisné olympiády.

Výsledek obrázku pro zeměpisné obrázkyTa je rozdělena do tří kategorií – A pro 6. ročník, B pro 7. ročník a kategorie C je společná pro 8. a 9. ročník. Zeměpisná olympiáda sestává ze 2 části – práce bez atlasu (tzn. vědomostní část) a práce s atlasem (má ukázat, jak žáci umí pracovat s atlasem a mapou).

Z každé kategorie do okresního kola postoupil ten žák naší školy, který dosáhl největšího počtu bodů z obou částí.

V kategorii A nás bude reprezentovat Tomáš Vrbka (dosáhl 30 bodů z celkových 44).

V kategorii B je naším „želízkem v ohni“ Vojtěch Votava (dosáhl 50 bodů z celkových 61).

A v kategorii C naši školu bude zastupovat Lucie Slatinská (dosáhla 45 bodů z celkových 72 ).

V pátek 17. 2. se na ZŠ Benešova Třebíč uskuteční okresní kolo zeměpisné olympiády, kde přibude ještě třetí část, a to praktická, která bývá zpravidla nejtěžší.  Doufám, že naši žáci se v mapách neztratí a umístíme se alespoň v jedné kategorii do 10. místa.

Garantka akce a autorka článku: Mgr. Magda Věžníková

15. 02. 2017 | Lenka Palátová