Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

Třebíčské šachování 2017

V sobotu 25. března se pět odvážných šachistů z našeho šachového kroužku poprvé zúčastnilo šachového turnaje.

Turnaj se pořádal v DDM Třebíč Borovina a zúčastnilo se ho mimo nás dalších 50 dětí z vysočinských šachových klubů. Jednalo se totiž o jeden z mnoha šachových turnajů dlouhodobé soutěže Liga Vysočiny v šachu, určené pro děti a mládež do 16 let.

Hrálo ve ve dvou oddělených skupinách - mladší děti do 10 let a děti od 11 do 16 let. Každý hráč musel odehrát 7 partií s použitím šachových hodin - 20 min na partii. Za výhru se hráči počítal bod, za remizu polovina bodu a za prohru nula bodů. O celkovém pořadí rozhodoval počet získaných bodů, v případě rovnosti bodů přišly ke cti další kritéria, která nám začínajícím šachistům prozatím nic neříkají. Celý turnaj řídil chytrý počítačový program, který soupeře vybíral rychlostí blesku podle získaných bodů, šachového čísla ELO, hlídal dokonce i to, abyste celý turnaj neodehráli jen s černými či býlími figurami.

Ve skupině mladších dětí do 10 let hrály naše zástupkyně Terezka a Eliška Čierna, ve skupině starší dětí potom Michaela Čierna, Přemek Palát a Bohuslav Palát.

Před první partií byla u našich borců vidět nervozita - vždyť se podobné akce zúčastnili poprvé. V dalších partiích už se pak dokázali lépe soustředit i rozhlížet a bojovali s obdivuhodným nasazením, s každou odehranou partií získávali cenné zkušenosti...

V kategorii dívky do 10 let se

Terezka Čierna umístila na krásném 3. místě

Eliška Čierna na 4.místě

V kategorii dívky do 16 let se

Michaela Čierna umístila na 2. místě.

GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ ÚSPĚCHŮ I V DALŠÍCH ŠACHOVÝCH TURNAJÍCH.

Budeme doufat, že i ostatní členové našeho kroužku seberou odvahu a zúčastní se spolu s námi šachového turnaje O velikonočního beránka, který se bude konat 13. dubna v sokolovně v Náměšti nad Oslavou.

26. 03. 2017 | Lenka Palátová