Dnes je 19. 11. 2017 | Poslední aktualizace 16. 11. 2017

Za královnou do Londýna

Ve dnech 6. – 9. dubna 2017 se 20 žáků naší školy vypravilo na poznávací zájezd do Londýna – ve spolupráci s cestovní kanceláří Scholare Brno. Zájezd byl součástí výuky – žáci poznávali na vlastní oči tradice anglicky mluvících zemí, procvičovali a získávali mluvní dovednosti v přirozeně autentickém prostředí.

Průběh akce:

čtvrtek 6.4.: Odjezd od školy, přes Německo, Belgii do Francie

pátek 7.4 : Příjezd do Calais, přeprava trajektem přes La Manche, přeprava z Doveru do Londýna. Procházka parkem v Greenwichi kolem nultého poledníku, plavba lodí po Temži do čtvrtí The City and Southwark, návštěva Tower of London, Tower Bridge, válečné lodi HMS Belfast, Westminsteru, London Eye, Traffalgar Square.  Večer kolem 22:00 ubytování v rodinách v Londýně – Wellington.

sobota 8.4.:  Odjezd do Windsoru v 8:00, Windsor Castle, kolej Eton, odpoledne vlakem zpět do Lodýna, muzeum Madame Tussaud’s, Natural History Museum, Piccadily Circus, China Town. 19:30 odjezd na trajekt do Doveru, stejnou trasou zpět.

neděle 9.4.: Návrat ke škole ve 20:10.

Hodnocení

Zájezd považuji za velice zdařilý. Dětem se velmi líbil a domnívám se, že splnil jejich očekávání. Samy tak měly možnost na chvíli nahlédnout do života anglických rodin. Zkusily komunikovat v běžných situacích. V neposlední řadě si i ověřily svoji samostatnost a zodpovědnost nejen vůči sobě, ale vůči druhým v cizím prostředí. Také setkání s multikulturním městem značně posouvá jejich hranice poznání.

Sama za sebe mohu říct, že ať už při toulkách městem, nebo při chvílích pohody, když jsme s dětmi jen tak posedávali na lavičkách a společně se smáli a povídali si, či vstřebávali zážitky a dojmy, jsem nelitovala nápadu tuto cestu podniknout. Děti se chovaly zodpovědně a věřím, že kromě setkání s jazykem v jeho přirozeném prostředí získaly i vědomí toho, že překonaly nejen občasný strach a obavy, ale dokázaly projevit psychickou odolnost, kterou budou společně se zdravým sebevědomím v životě rozhodně potřebovat.

Chtěla bych touto cestou poděkovat rodičům, kteří dětem tuto cestu umožnili a za jejich projevenou důvěru.

20. 04. 2017 | Yvetta Krejčová