Dnes je 22. 03. 2019 | Poslední aktualizace 22. 03. 2019

Školní rok 2016/2017

Září

ZÁŘÍ

Tak jsme se po prázdninách sešli a přivítali v naší mateřské škole, kde nás čekalo několik překvapení. Většina z nás má nové značky, které jsme si procvičovali a brzy zapamatovali. Novinkou je po několika letech nové pojmenování tříd „Neználci“ a „Průzkumníci“. Dětem, které byly ve školce poprvé, jsme se snažili pomáhat v adaptaci        na nové prostředí a režim, postupně jsme si utvářeli pravidla soužití v MŠ. Začátkem září jsme zahájili předplaveckou výuku ve sportovním areálu Laguna v Třebíči. V úterý před poutí jsme na vycházce společně navštívili atrakce pro děti, a kdo měl zájem, svezl se na kolotoči a pohoupal se na houpačkách. 15. září k nám zavítalo maňáskové divadlo Šikulka se třemi hezkými naučnými pohádkami       a ještě jsme navštívili pohádkové divadlo v tělocvičně ZŠ, které se uskutečnilo 22. září. Protože počasí nám přálo a pozdní letní sluníčko svítilo, užili jsme si pobytu na školní zahradě, kde i novým dětem příjemněji utíkal čas. Využívali jsme pískoviště, motorky a koloběžky, kočárky s panenkami i domeček. Uvítali jsme nový altán k odpočinku   a občerstvení. Pozorovali a čistili jsme jezírko, posbírali vypěstovaný len ze záhonku, usušili bylinky. Ochutnávali jsme jablíčka a ořechy, které jsme nasbírali. A tak nám to září rychle uběhlo a čeká nás už podzim, ve kterém bude taky určitě plno zábavy.

11. 08. 2017 | Simona Kohoutová