Dnes je 21. 03. 2019 | Poslední aktualizace 19. 03. 2019

2016/17

Říjen 2016

ŘÍJEN

Na začátku října jsme ještě mohli pozorovat třpytivá vlákna babího léta, po kterých se pavouček spustí k zemi, zahrabe se a chystá na zimu. A tak jsme s dětmi postupně poznávali všechny znaky podzimu. Ve větrném počasí se daří létat drakům, o kterých jsme si povídali, děti si je vyráběly, naučily se písničku a napodobovaly je s barevnými stuhami. Poletovaly také listy ze stromů, padaly ořechy, kaštany a my jsme si vše nasbírali a ve školce vystavili k podzimní dekoraci. Nezapomněli jsme ani na dýně, houby jedlé a taky nazdobené muchomůrky. Postupně jsme uklízeli zahradu, louskali a ochutnávali ořechy a děti zkoušely hrabat listí. 20. října se uskutečnila ve školce podzimní dílna pro děti a rodiče. Pod vedením instruktorky V. Čaňkové si každý vytvořil dráčka nebo ježka z keramické hlíny, kde měl možnost využít svou zručnost, nápaditost a fantazii. Podzimní počasí nás přinutilo se více oblékat, častý déšť využívat pláštěnky k vycházkám a vést děti ke zdokonalování sebeobsluhy v oblékání, svlékání a ukládání věcí. V tomto sychravém období jsme neopomněli ani téma vitamínů a správné stravy k podpoře a ochraně zdraví, protože nás čeká další podzimní měsíc – listopad.

11. 08. 2017 | Simona Kohoutová