Dnes je 24. 06. 2019 | Poslední aktualizace 21. 06. 2019

Školní rok 2016/2017

Leden 2017

LEDEN

Vánoce jsme si všichni užili, odpočinuli si a první dny nového roku jsme si ještě plni zážitků o nich vyprávěli. Navzájem jsme se pochlubili, co jsme našli pod stromečkem a měli jsme dostatek příležitostí si pohrát s novými hrami a hračkami taky ve školce.

Měsíc leden dostál svého názvu, protože už na jeho počátku napadl sníh a mrzlo a mrzlo. A ta sněhová nadílka se dětem samozřejmě líbila!  Po dlouhé době jsme mohli využívat lopaty na sníh a to jak na sjíždění kopce, tak na shrabování sněhu. Stavěli jsme sněhuláky, domy a další různé stavby a zimní radovánky si děti užívaly celý měsíc.

Seznámili jsme se s legendou o třech králích, vyrobili si jejich koruny a zazpívali koledu „My tři králové“. Postupně nás navštívily děti ze ZŠ se svými hudebně dramatickými programy, které nám předvedly. Zajímavý hudební zážitek nás čekal 23. ledna v podobě představení českých i světových hudebních děl. Koncem měsíce nás velmi pobavilo tradiční kouzelnické a artistické vystoupení v tělocvičně ZŠ.

Před námi je měsíc únor, který bude o něco kratší, ale určitě nebude nouze o další zajímavé události.

11. 08. 2017 | Simona Kohoutová