Školní rok 2016/2017

Únor 2017

ÚNOR

Nejkratší měsíc v roce už je za námi. V jeho průběhu jsme si vyprávěli také o masopustu, šibřinkách a karnevalech, naučili jsme se veselé písničky k tématu, poznávali hudební nástroje, poslouchali hudbu a tancovali. Starší děti si vyrobily housle, mladší zase bubínek a moc se to všem povedlo.

Za kulturou jsme se vydali do Třebíče do MKS, kde jsme zhlédli divadelní představení „Gulliverovy cesty“. Do odjezdu autobusu nám tentokrát zbyl čas na krátkou procházku po uličkách města a Karlově náměstí.

V druhé polovině měsíce nastaly jarní prázdniny. Někteří z nás využili volna a odcestovali do horských oblastí za zimními sporty a vypadá to, že tuto sezónu už naposledy. Podle vyprávění byly některé děti u prarodičů nebo navštěvovaly s rodinou své známé, podnikly nějaký výlet apod. A když jsme se po týdnu vrátili odpočinutí do školky, jako by na nás dýchlo jaro a na vycházce jsme viděli první sněženky J. Ale ještě pozor, zima se jen tak nevzdává a pravé jaro přivítáme až nastávající měsíc březen, který právě začal.

11. 08. 2017 | Simona Kohoutová