Školní rok 2016/2017

Březen 2017

BŘEZEN

Měsíc knihy březen byl i nadále ve znamení toho, že nás každé pondělí a úterý navštěvovaly po skupinkách děti z 1. třídy se svou paní učitelkou, aby nám předvedly, jak se už naučily číst. Vždy jsme si vyslechli nějakou pohádku a potom děti odpovídaly na otázky k příběhu. Také do školky jsme si pořídili několik nových knih a začali jsme s četbou na pokračování. Jako první byla kniha „Martin na farmě“.

Navštívili jsme divadlo Pasáž v Třebíči. Tentokrát jsme si užili velmi působivé vystoupení pohádek „O pejskovi a kočičce“, které bylo doprovázeno líbivými a rytmickými písničkami s doprovodnou kytarou.

I když bylo na počátku měsíce ještě chladno, už jsme mohli postupně pozorovat znaky jarní přírody. Na vycházkách první kytičky, probouzející se hmyz, poslouchali jsme zpěv ptáků. Koncem měsíce se znatelně oteplilo a naše naplánovaná akce s rodiči na školní zahradě se zdařila. Udělali jsme všichni hodně práce, zahrada prokoukla a můžeme ji s dětmi dále zvelebovat, využívat k pěstování a pozorování života hmyzu a rostlin.

11. 08. 2017 | Simona Kohoutová