Podzimní zprávičky 2017

Podzim v MŠ

Podzimní zprávičky ze školky 2017

Přinášíme Vám nástin některých událostí, které nás čekají.

• Děti s povinnou docházkou mají v šatně omluvné listy. Při každé absenci musí rodič dítě písemně omluvit.
  • Do konce října vybíráme jednorázový příspěvek do fondu SRPŠ.
  • Od října chodíme každý týden do tělocvičny. Většinou cvičí Neználci v úterý a Průzkumníci ve čtvrtek, vždy v době 8. 25 – 9. 15. Některé děti ještě nemají pevnou obuv s gumovou podrážkou (cvičky, sportovní bačkory apod.). Děkujeme za jejich doplnění.
  • Také jsou stále děti, kterým chybí pláštěnka. V případě, že jsou pláštěnky vytažené, prosíme maminky o jejich poskládání a uložení do poličky. Průběžně také kontrolujte a doplňujte dětem náhradní oblečení.
  • Každé úterý k nám chodí děti ze základní školy a v rámci spolupráce nám čtou krátké pohádky.
  • 19. 10. budeme mít ukázku výuky s interaktivní tabulí.
  • 23. 10. v rámci projektu Stínování k nám přijedou pedagogové ze slovenských MŠ podívat se na naši Přírodní zahradu a MŠ.
  • MŠ se účastní celorepublikového projektu Svět nekončí za vrátky cvičíme se zvířátky a projekt Lokomoce, zaměřený na správné držení těla a správný tělesný vývoj.
  • 7. 11. je z organizačních důvodů provoz MŠ ukončen v 14. 30.
  • 7. 11. přednáška o pohyblivosti, fyzické zdatnosti a všeobecnému zdraví. Přednáší Mudr. J. Chlupová, neurolog. Začátek v 16. 30 hod. v MŠ.
  • 14. 11. k nám do MŠ přijede vzdělávací hudební pořad. Vybíráme 60 Kč.
  • 22. 11. ekologický program v MŠ „ Jak správně třídit odpad.“
  • 23. 11. Logopedická náprava – přednáška je omezena počtem zájemců. Přednáší Mgr. Kolmanová, logopedka. Začátek v 16. 15 v MŠ.
  • 21. 11. máme vánoční focení. Focení je určeno pouze pro děti, které jsou zapsané do MŠ.  /Vzhledem k velkému počtu přihlášených dětí/. Je možné společně vyfotit sourozence chodící do MŠ. Formulář k focení bude umístěn na nástěnce.
  • 28. 11. proběhnou konzultační hodiny. Máte možnost si popovídat o pokrocích svého dítěte.
  • 3. 12. se Průzkumníci, kteří půjdou k zápisu, zúčastní adventního vystoupení na Zámku Valeč.
  • 14. 12. Vánoční odpoledne pro všechny děti a jejich rodiče.
05. 11. 2017 | Simona Kohoutová