Dnes je 24. 06. 2019 | Poslední aktualizace 21. 06. 2019

školní rok 2017/18

září

ZÁŘÍ

Tak jsme se po letních prázdninách opět sešli a přivítali v naší mateřské škole.  Nové děti jsme se snažili začlenit mezi ostatní, seznamovat s prostředím, režimem a pomáhat v celkové adaptaci. Některé děti získaly nové značky, na které si brzy zvykly. Postupně jsme si utvářeli pravidla soužití v MŠ. V umývárně čekala na děti nová prostorná skříňka na toaletní potřeby. Vyměnili jsme poslední staré stolky a židličky ve třídách i v jídelně za nové, taky stolek na pitný režim s policemi v 1. třídě a žaluzie v šatně dětí.

Při pobytu venku na školní zahradě jsme si užívali ještě několik dní hezkého počasí. Děti se projížděly na motorkách, koloběžkách, děvčata vozila kočárky s panenkami, někteří tvořili na pískovišti, jezdili na skluzavkách, kreslili a pomáhali s jednoduchým úklidem.  Povídali jsme si taky o přípravách na valečskou pouť, mladší děti si vyrobily lízátka a starší zase perníkové srdce. Největší nadšení ale bylo, když jsme byli pozvaní na pouťové atrakce a děti se mohly svézt na kolotočích.

Ani jsme se nenadáli, září uběhlo jako voda a nastal podzim, který má taky své kouzlo…

20. 02. 2018 | Simona Kohoutová