školní rok 2017/18

ŘÍJEN

Na začátku měsíce 2. října jsme zavítali do třebíčského divadla Pasáž na představení „Veselá pouť“, které se nám moc líbilo. Herecké výkony, nápadité rekvizity, veselé písničky a taneční chvilky udržovaly děti v neustálé pozornosti a podněcovaly k potlesku.

Na vycházkách jsme s dětmi postupně poznávali všechny znaky podzimu. Pozorovali a určovali jsme počasí, rozeznávali stromy a jejich plody, sbírali kaštany a různobarevné listy. Na zahradě jsme hrabali listí, sbírali ořechy a postupně uklízeli záhonky a vše připravovali na zazimování.

Nezapomněli jsme ani na letošní bohatou houbařskou sezónu a kromě poznávání a rozlišování jsme si také nějaké houby vyrobili.

19. října jsme přivítali návštěvu, která nám předvedla práci s interaktivní tabulí. Všechny děti si měly možnost vyzkoušet, jak se s tabulí zachází a splnit si různé úkoly, které programy nabízely.

30. října navštívili naši školku zástupci z mateřské školy ze Slovenska a ekologického centra Chaloupky.

Další měsíc je za námi a už tu máme listopad, který nám ukončí podzimní čas.

20. 02. 2018 | Simona Kohoutová