Dnes je 24. 06. 2019 | Poslední aktualizace 21. 06. 2019

školní rok 2017/18

Leden

Leden 2018

Je tu opět nový rok a děti se vrátily do školky. Sdělovaly si zážitky z vánočních prázdnin, jak je prožívaly a kde cestovaly.

Napadl sníh a děti si užívaly zimní radovánky na školní zahradě, sjížděly na lopatkách kopce a pravidelně chodily na procházky. Malé děti odhazovaly sníh a stavěly sněhuláky a iglú. Také chodily sypat ptáčkům zrní do krmítka. V období Tří králů si děti vyráběly papírové koruny a učily se nové koledy. Byly jsme v nedalekém lese, kde se usadili bobři, okousávají stromy a stavějí hráze na potoce. Tato zvířátka jsou ale chráněna.

Děti se věnovaly i kulturním zážitkům a byly na české pohádce  Čertoviny v kině v Třebíči. Tato pohádka se jim moc líbila.

Dále se průběžně učí nové písničky, říkanky a mají pravidelné čtení od dětí ze ZŠ. Po celou zimní sezónu se seznamují s různými sporty, které vyrábí, vymalovávají, vystřihují, lepí a sestavují.

Blíží se pomalu měsíc únor, kdy se začínáme připravovat na karneval, na který se děti moc těší.

20. 02. 2018 | Simona Kohoutová