Dnes je 17. 02. 2019 | Poslední aktualizace 14. 02. 2019

ŠACHOVÝ KROUŽEK SE PŘEDSTAVUJE

V minulém školním roce se naše škola zapojila do projektu

Šachy do škol. Šachové hře v zájmovém kroužku se v letošním školním roce věnuje již 7  dětí od 1. do 4. třídy a 12 dětí od 5. - 9. třídy. 1x týdně pilujeme teoretické základy šachové hry pomocí her, diagramů, PC programů a hrajeme turnaj Školní přebor v šachu. Mimoto mají všichni zájemci možnost zúčastnit se soutěže Liga Vysočiny pro mládež. Je to cyklus 10 šachových turnajů pořádaných v různých městech Vysočiny, takže máme velkou příležitost naučit se novým dovednostem od dětí z jiných šachových oddílů. Prozatím jsme se zúčastnili těchto turnajů:

9. 12. 2017 - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

H8 Max Mičánek , H8 Petr Hotový, D12 Tereza Čierna , D12 Eliška Čierna, D16 Michaela Čierna - umístila se na 2. místě, H16 Petr Chytka , H16 Filip Rohony. Foto zde.

4.1. 2018 - NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

H8 Max Mičánek , H8 Petr Hotový, D12 Tereza Čierna , D12 Eliška Čierna, D16 Michaela Čierna - umístila se na 1. místě, H14 Vojta Votava,  H16 Filip Rohony. Foto zde.

27. 1. 2018 - TŘEBÍČSKÉ ŠACHOVÁNÍ

H8 Max Mičánek , H8 Petr Hotový - umístil se na 4. místě, H10 Milan Filipec, D12 Tereza Čierna , D12 Eliška Čierna, D16 Michaela Čierna - umístila se na 1. místě, H14 Vojta Votava, H16 Petr Chytka. Foto zde.

10.2.2018 - HUMPOLEC

H8 Max Mičánek , H8 Petr Hotový - umístil se na 4. místě, H10 Milan Filipec, D12 Laura Mičánková, D12 Tereza Čierna , D12 Eliška Čierna.Foto zde.

D16 Čierna Michaela - 1

V měsíci prosinci jsme se poprvé zúčastnili okresního kola Přeboru škol v šachu. Mladší družstvo ve složení Max Mičánek, Petr Hotový, Tereza Čierna a Milan Filipec prohráli pouze s družstvem z Náměště a postoupili tak z 2. místa do KRAJSKÉHO KOLA.

Starší družstvo ve složení Petr Chytka, Michaela Čierna, Filip Rohony, Tomáš Čech nenašli v okrese přemožitele a z 1. místa postoupili taktéž do KRAJSKÉHO KOLA.

Krajské kolo proběhne ve dnech 5.3 a 7.3 v Jihlavě - držme tedy našim borcům pěsti pro štěstí. :)