Dnes je 17. 10. 2018 | Poslední aktualizace 16. 10. 2018

World Orienteering Day 2018

Středa 23. května 2018 je vyhlášena Mezinárodním dnem orientace (WOD 2018).

V týdnu od st 23.5.2018 do út 29.5.2018 se v různých koutech světa pořádají akce orientačního běhu s cílem seznámit širokou veřejnost s tímto zajímavým sportem a také pokusit se o překonání zápisu v Guinnessově knize rekordů.

Na naší škole se zapojíme ve středu 23. května v dopoledních hodinách. V rámci vyučování si žáci během jedné vyučovací hodiny vyzkouší pohyb a práci mapou po známém okolí školy a v praxi tak procvičí učivo zařažené v osnovách již od 3. třídy.

Účastníci na startu obdrží mapu, na mapě budou vyznačena kontrolní stanoviště (kontroly), která mají účastníci nalézt v určeném pořadí. Cílem závodu je postupně co nejrychleji oběhnout všechny kontroly od 1 do 10 (žáci 6. - 9. třídy) nebo od 1 do 7 (žáci 4. - 5. třídy).

Žáci 1. - 3. třídy si projdou trať společně se svojí paní učitelkou, kromě práce s mapou si mohou procvičit v praxi i další učivo prvouky - dopravní značky, správný postup při přecházení přes přechod....

Žáci 4. - 5. třídy budou zdolávat trať ve dvojicích no a od 6. třídy už se s tratí poperou samostatně.

Akci připravili a na její zdárný průběh budou dohlížet členové Oddílu orientačního běhu Třebíč

Výsledek obrázku pro world orienteering dayVýsledek obrázku pro world orienteering day

Více o orientačním běhu na videu ZDE nebo ZDE.

19. 05. 2018 | Lenka Palátová