Dnes je 21. 03. 2019 | Poslední aktualizace 19. 03. 2019

školní rok 2017/18

Únor

ÚNOR 2018

V měsíci únoru hodně mrzlo, padal sníh a děti si stále užívaly zimní radovánky – stavěly sněhuláky, sjížděly kopce a odhazovaly sníh. Stále jsme chodili sypat ptáčkům zrní.

Celý měsíc se nesl v duchu Olympijských her. S nadšením jsme sledovali, kolik medailí vyhráli naši sportovci. Naučili jsme se poznávat zimní sporty, sledovali jsme závody v televizi. Obzvlášť se nám líbily hokejové zápasy. Naučili jsme se písničku Olympijské hry. Poznávali jsme barevné olympijské kruhy a přiřazovali barvy kruhů jednotlivým kontinentům. To byla dřina.

Menší Neználci se soustředili na pohádky. O červené Karkulce již znají všichni. Nechyběla ani nová písnička Svět pohádek patří dětem.

Měsíc únor byl časem masopustů. Děti si v komunitním kruhu vyprávěly o tomto období zvyků, jak to bylo za starých časů a jaká jídla se připravovala. V každé rodině se připravovaly koblihy. Ve školce jsme si vyráběli a malovali masky.

Tradičně k nám zavítalo hudební divadlo B. Vojkůvky, kde děti zpívaly a zapojovaly se do programu. Poslechli jsme si ukázky vážné i moderní hudby. Pravidelně jsme chodili do tělocvičny, kde jsme si upevňovali koordinaci správného držení těla v podobě pohybových her.

Také jsme měli jarní prázdniny, děti odjížděly s rodiči na hory a k babičkám. Když jsme se vrátili zpět do MŠ, vypravovali jsme si dojmy z prázdnin a přehoupli jsme se do měsíce března, kde nás čekají další svátky jara.

Milena Cafourková

02. 09. 2018 | Simona Kohoutová