Dnes je 18. 11. 2018 | Poslední aktualizace 17. 11. 2018

Přírodovědný kroužek

Nový zájmový přírodovědný kroužek nasměrovaný na myslivost.

Při ZŠ a MŠ Valeč pracuje nový zájmový přírodovědný kroužek nasměrovaný na myslivost. Je to kroužek pro všechny malé přátele přírody. Činnost kroužku je zaměřena na smysluplné a zábavné vyplnění volného času v přírodě při poznávání myslivosti. Děti se učí základní znalosti o volně žijící zvěři, o loveckých psech, o rostlinách,  přírodních zákonitostech a mysliveckých tradicích. Náplní kroužku je chodit krmit zvěř do lesa k vlastnímu krmelci, pozorovat přírodu, učit se, hrát si i soutěžit.

Kroužek je přihlášený do celostátní akce „Malý adept myslivosti“. Děti dostaly zápisníky a účastnické odznaky a budou plnit úkoly vycházející v časopise Myslivost. Za všechny splněné úkoly na konci školního roku dostanou bronzové odznaky a zároveň možnost postoupit do dalšího ročníku. Zúčastníme se i soutěže „Mé toulky za zvěří“, která je každoročně vyhlašována Českomoravskou mysliveckou jednotou a to v části výtvarné i literární.

Věřím, že děti budou do kroužku chodit rády, činnost je bude bavit a vše, co se naučí, přispěje k jejich rozvoji, aby se z nich stali lidé s dobrými morálními vlastnostmi a znalostmi spojenými s láskou k přírodě.

Jana Velebová, vedoucí zájmového kroužku

31. 10. 2018 | Jana Velebová