Září 2018

ZÁŘÍ

Skončily prázdniny a nastal další školní rok. V pondělí 3. září 2018 jsme se přivítali v mateřské škole. Dětí byly plné třídy a většina z nich měla jiné značky. Starší geometrické tvary, mladší obrázky. Nové děti si zvykaly na prostředí, kamarády, paní učitelky a režim v kolektivu. Jako každý rok se ozýval i pláč dětí, které si na pobyt v MŠ bez rodičů zvykaly. S adaptací budeme ve třídě mladších dětí nadále pokračovat.

Pro děti, které po obědě odpočívají, byla vybudovaná nová útulná ložnička s doplňky ve stylu Safari, ve které se hezky odpočívá.

Teplé letní počasí po celý měsíc nám umožnilo pobyt venku na školní zahradě, kde dětem příjemně ubíhal čas. Projížděly se na motorkách, koloběžkách, využívaly skluzavky a průlezky, třídily kamínky, volně se procházely a pobíhaly. Sbírali a ochutnávali jsme jablíčka, švestky     a ořechy.

Povídali jsme si taky o přípravách na valečskou pouť, mladší děti si vyrobily lízátka a starší zase perníkové srdce. Největší nadšení ale bylo, když jsme byli pozvaní na pouťové atrakce a děti se mohly svézt na kolotočích.

Začal nám podzimní čas a s ním určitě další zážitky.

Eva Jahůdková

05. 11. 2018 | Simona Kohoutová