Dnes je 20. 05. 2019 | Poslední aktualizace 19. 05. 2019

Svět nekončí za vrátky - Cvičíme se zvířátky

Pohybové aktivity

V rámci spolupráce s TJ Sokol Valeč jsme se zapojili do celorepublikového projektu Svět nekončí za vrátky - Cvičíme se zvířátky.

Pohybové aktivity v mateřské škole jsme obohatili o aktivity, které nám nabízel projekt. Zábavnou formou jsme plnili celoroční úkoly. Největší odměnou pro nás byly pracovní sešity a nálepky. Za každý splněný úkol si děti nalepily správnou nálepku. Celý rok jsme cvičili v tělocvičně, na školním hřišti, na zahradě a v přírodě. Našim novým cílem se také stala turistika. Podstatnou roli zde sehrála nová cyklostezka. Několikrát jsme se pustili i za její hranice. Obrovským zážitkem jsou pro nás dobrodružství spojená s okousanými stromy od bobrů a dobrodružství v lese. Pro plnění pohybových aktivit bylo zakoupeno mnoho cvičebních pomůcek. Projekt hodnotíme kladně a vidíme v něm velký přínos pro pohyb dětí. Na konci školního roku jsme si společně udělali hodnocení. Děti dostaly medaile, pexesa, omalovánky a diplom. Zopakovali jsme si sportovní písničku a básničky zvířátek. Určitě chceme s touto aktivitou pokračovat.

05. 11. 2018 | Simona Kohoutová