Dnes je 23. 10. 2019 | Poslední aktualizace 22. 10. 2019

Šachový kroužek

2018/2019

Šachový kroužek je určen všem žákům 1. a 2. stupně. Cílem je, aby si děti osvojily základní pravidla a strategie šachu a současně, aby k této hře získaly kladný vztah a dobře se u ní pobavily. Žáci se také naučí pravidla deskových her jako je např. dáma, piškvorky na šachovnici aj. Část kroužku je věnována výuce a opakování a další pak samotnému hraní, kde si děti mohou všechno naučené ihned procvičit. K průběhu kroužků také patří příležitostné turnaje.

Žáci hrají s nadšením a radostí. Zkušenější hráči pomáhají slabším hráčům a učí se při hře trpělivosti. Máme mezi sebou také velmi dobré hráče, kteří hrají šachy už několik let a jsou úspěšní na nejrůznějších šachových turnajích. Nad ostatní se ale nepovyšují a hrají s pokorou. Je radost vést takový kroužek.

Věděli jste, že:

Šachy jsou zvláštní kombinací vědy, sportu a umění, lidem bez ohledu na věk prospívají.

„Šachy jsou tou nejlepší gymnastikou mozku." J

Mgr. Petra Říhová

15. 04. 2019 | Lenka Kohoutová