Dnes je 17. 01. 2020 | Poslední aktualizace 16. 01. 2020

Říjen 2018

Jak to bylo v říjnu

ŘÍJEN

Začátek měsíce nás potěšil hezkou loutkovou pohádkou u nás ve školce - „O Martinovi a Barunce, jak vařili povidla“. Pohádka byla veselá i poučná a všem se líbila.

Hezké slunečné počasí nám umožnilo využívat nadále školní zahradu k pobytu venku. Pozorovali jsme první znaky podzimu a určovali počasí. Rozeznávali jsme stromy a jejich plody. Podzimní vítr shazoval ořechy, jablíčka a švestky ze stromů, které jsme potom sbírali a taky ochutnávali. Na zahradě jsme hrabali listí, postupně uklízeli záhonky, květináče a vše připravovali na zazimování.

Ve větrném počasí se daří létat drakům, které si starší děti vyrobily a vyzdobily. Mladší si s pomocí vystřihly pytel a otiskly do něj rozpůlené brambory. Nezapomněli jsme ani na ježky, veverky, dýně     a oříšky. To vše se nám hodilo na výstavky a podzimní dekorace.

A už tu máme další měsíc - barevný listopad. E.Jahůdková

09. 09. 2019 | Simona Kohoutová