Pasování na čtenáře

Slavnostní pasování prvňáčků proběhlo 2. prosince na Zámku Valeč.

Naši malí čtenáři se na tento okamžik velmi těšili. Pasování bylo po Slavnosti Slabikáře dalším krůčkem k probouzení zájmu o knihy a četbu.

Malí čtenáři ukázali jak umí číst slova a věty. Složili slib ,,Rytířů čtenářského řádu,,. Po složení slibu přistupovali postupně před rytíře k slavnostnímu pasování. Prvňáčky uváděla třídní učitelka Mgr. Vlasta Ptáčková, malé čtenáře ošerpoval ředitel školy Mgr. Jan Nešpor, starosta obce Josef Zahrádka předal každému knížku s věnováním. Pasování byli přítomni i rodiče a příbuzní prvňáčků, kteří přišli tento slavnostní okamžik prožít se svými dětmi.

Prvňáčky čekalo sladké překvapení - dostali krásný dort s Křemílkem a Vochomůrkou. Každý z pasovaných čtenářů zde našel své jméno.

Dobové prostředí zámku podtrhlo a dokreslilo atmosféru celého pasování, děkujeme za přízeň majitelům zámku PaedDr. Anežce Valové a Ing. Bronislavu Valovi.

Malým čtenářům přejeme hodně zajímavých knížek a radosti ze čtení.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.

06. 01. 2014 | Vlasta Ptáčková