Dnes je 24. 06. 2019 | Poslední aktualizace 21. 06. 2019

Jeden den v naší školce

Jak to chodí v naší školce.

Jeden den v naší školce

Když jdu ráno do mateřské školy, zazvoním u dveří a řeknu svoje jméno. Paní učitelka mi otevře a já vcházím do šatny. Zde má každý své místo na převlékání a svou značku. Náhradní oblečení si ukládám do barevné taštičky, která je pověšená na háčku u mojí značky nebo do poličky. S ostatními dětmi se postupně scházíme v první třídě Koťátek. V 7. 30 se rozdělujeme na dvě třídy. Větší děti Veverky odchází do druhé třídy. Všechny děti se schází do 8.00. Od rána si můžu zvolit hry podle svého uvážení. Vím, že pokud už si s hračkou nechci hrát, uklidím ji zpět tam, kam patří. Můžu se také účastnit činností, které nám nabízí paní učitelka.

Když mám žízeň, kdykoliv se jdu napít ze svého hrnečku. V každé třídě máme dostatek pití. Můžeme si vybrat sladký nápoj nebo vodu. Tu mám nejraději.

http://www.predskolaci.cz/wp-content/uploads/2011/02/maxi-omalovanky-oranzova-2.jpgA co děláme celé dopoledne? Hrajeme si hry, povídáme si, posloucháme, co, kdo říká. Učíme se neskákat do řeči a snažíme se o udržení pozornosti. Rádi zpíváme, cvičíme, tancujeme. Někdy kreslíme, malujeme, modelujeme a stříháme. Často si hrajeme divadlo, čteme si a recitujeme. Učíme se nové věci, rádi experimentujeme a pozorujeme přírodu. Je toho opravdu hodně, co ve školce prožijeme a kolik nového se zde naučíme.

Dopoledne máme svačinku. Každá třída stoluje samostatně. Po svačině si čistíme zuby. Máme označený kartáček i kelímek svojí značkou. Dbáme na správné čištění zubů. K tomu máme v koupelně přesné obrázky, jak se zuby čistí. Paní učitelka nám také říká básničku nebo zpívá písničku. Pokud potřebuji na toaletu, jdu kdykoliv potřebuji.

Každý den chodíme ven. Pokud je pěkné počasí, jdeme na naší zahradu. Zde máme pískoviště a prolézačky. Někdy se procházíme po vesnici a pozorujeme okolí, v kterém žijeme. Venku můžeme zažít a vidět opravdu zajímavé věci. Nejčastěji si zapamatujeme to, co skutečně prožijeme.

Zpět do školky se vrací nejprve mladší děti, potom teprve ty starší. V šatně se převlečeme, poskládáme si oblečení, jdeme na toaletu a pořádně si umyjeme ruce. Vždycky dva kamarádi nám připraví v jídelně ubrousky na utírání úst po obědě. Všichni jíme příborem, mladší děti se to postupně učí. Polévku nám nalévá paní kuchařka, pro druhé jídlo si chodí každý sám. Také si uklízíme po sobě nádobí. Pití si každý nalévá sám. Pamatujeme si, že, když pijeme, tak sedíme, nechodíme po místnosti.

Po obědě se některé děti rozchází domů. Na rodiče čekají u stolečků a prohlíží si knihy nebo časopisy. Ostatní děti se připravují na odpočinek. Paní učitelky nám čtou pohádky, někdy posloucháme klidné písničky. Větší děti odpočívají do 13, 15 hodin. Pokud neusneme, máme možnost si vybrat z nabízených klidových činností ve třídě nebo v jídelně. Učíme se být ohleduplní a respektujeme spící kamarády.

http://files.ms-jablunkov-cz.webnode.cz/200000001-c9316ca2e0/omalovanky-skolka-001.jpgVstáváme 13,45 a postupně svačíme. Nezapomeneme si ustlat postýlku a srovnat oblečení. Po svačině si hrajeme dle svého uvážení. Někdy cvičíme, zpíváme si nebo kreslíme. Rodiče nás vyzvedávají do 16,00. Většinou se nám ani ze školky nechce, protože se nám zde velmi líbí.

21. 10. 2014 | Simona Kohoutová