Září v mateřské škole

Jak to chodí v mateřské škole? Přečtěte si o tom, co jsme zažili v září.

Září v mateřské škole

1. Hop a skok po prázdninách v naší školce

Léto skončilo a všichni se těšili do mateřské školy. Rodiče se těšili, že budou bez dětí, paní učitelky se naopak těšily, že přijdou děti a děti se těšily na hračky, na kamarády a zábavu v mateřské škole. Radost měli všichni. Někdo prostředí dobře znal, pro někoho byl vstup do školky novinkou. Děti byly rozděleny do tříd KOŤAT a VEVEREK. Ale copak je tu nového? Ve třídě VEVEREK nás přivítala nová paní učitelka. To jsme se nasmáli při povídání o zážitcích z prázdnin, cestování a radovánek u vody. Některým dětem však ještě ukápla nejedna slzička, při cestě do školky. Ale my se nebojíme, těšíme se na nové kamarády, hrajeme si, učíme se, zpíváme nové písničky, kreslíme, modelujeme. Dokonce k nám do školky zavítali herci s divadelním představením „Šikulka“. Panečku, to jsme se nasmáli, ale i poučili, co je špatné a co správné chování. To víte, musíme o svoje zdraví pečovat a znát dohodnutá pravidla společenského chování. Vždyť jsme všichni kamarádi a máme se moc rádi. Ještě se pochlubíme, jak nám to jde v bazénu v areálu Laguny v Třebíči. Učíme se plavat jako HROŠÍCI a VODNÍCI. Moc nás to baví při cvičení v tělocvičně základní školy, kde cvičíme a hrajeme různé pohybové hry. Navštěvujeme školní zahradu a radujeme se z příjemného počasí. Máme hodně práce na zahrádce, sbíráme jablíčka a ořechy. Třeba nás ještě v říjnu čeká příjemné podzimní počasí a déšť ještě chviličku počká.

Přejeme si, ať je nám tu společně všem pěkně.

Bc. Libuše Morávková

21. 10. 2014 | Simona Kohoutová