Divadelní představení

"Už je to tak, narodil se drak. Tady půjde o zdraví, on je totiž všežravý."

První den po podzimních prázdninách navštívilo naši školu Divadélko pro školy z Hradce Králové.

Pro MŠ a první stupeň si připravilo představení „Písnička pro draka“, pro žáky druhého stupně „Divadlo nekouše“.

Na začátku představení „Písnička pro draka“ si sami děti určili, co všechno má správná staročeská pohádka obsahovat. Dané ingredience byly vloženy do hrnce a výsledkem bylo lehce ztřeštěné vyprávění o pyšném králi, který si pohněval kouzelnou babičku a ta na jeho království přivolala zlého a všežravého trojhlavého draka. Jak praví klasické pohádky – drak přestane, jen když dostane princeznu, ovšem co dělat, když král má jen syna, navíc trochu nešiku, co neumí nic jiného než hrát na kytaru a zpívat...?

Hudební pohádku odehráli dva herci  a jeden drak, byla plná písniček, překvapivých zvratů a komických situací. Žáci byli vtaženi do děje a litovali, že vynikající představení končí.

Fotografe z divadelního představení si můžete prohlédnou ve školní fotogalerii.

15. 11. 2014 | Lenka Palátová