Dnes je 21. 03. 2019 | Poslední aktualizace 19. 03. 2019

Říjen v mateřské škole

Co se dá zažít v říjnu v mateřské škole?

2.Říjen

Říjen je tu a s ním i deštivé počasí. Dupy, dupy, dup, draka bolí zub, zpívaly děti při výrobě draků z papíru, aby zahájily podzimní Drakiádu. Nic naplat, je tu podzim a s ním i spousta práce na zahrádce. Musíme vše stihnout, než začne mrznout, v tom nám nezabrání ani déšť a vítr. 25. 10. se uskutečnilo pracovní setkání s rodiči, kteří nám pomohli při tvoření Přírodní zahrady. Aby nám práce šla od ruky, některé maminky napekly koláčky a bábovku. Paní učitelky uvařily čaj a připravily malé občerstvení. Jejda, to byste nevěřili, jak nám po práci chutnalo.  Děkujeme rodičům za pomoc a spolupráci. V měsíci říjnu nebyla nouze ani o společenské akce. Zajeli jsme se podívat do Třebíče na divadelní pohádku Rákosníček a rybník. Cestou autobusem jsme z oken pozorovali podzimní přírodu. Zašli jsme se podívat i za kamarády do základní školy na divadelní představení „ Písnička pro draka.“ Děj nás tak vtáhnul, že jsme dokonce pohladili draka. Poznali jsme, jak správně zacházet s mečem a navíc jsme se učili všímat si popleteného chování některých pohádkových postav. Vše dobře dopadlo a zlé se v dobré obrátilo.

Těšíme se na vás příště, to už budeme mít nové zážitky.

Mějte se krásně.

Koťátka a Veverky