Dnes je 21. 03. 2019 | Poslední aktualizace 19. 03. 2019

Listopad v MŠ

Co jsme zažili v MŠ

3. Listopad v mateřské škole

V polovině listopadu proběhla v prostorách mateřské školky přednáška o školní zralosti a připravenosti. Maminky, které se přednášky zúčastnily, získaly informace o připravenosti a zralosti na školu, o zápisu do základní školy a o individuálních zvláštnostech dětí.

Novinkou v letošním školním roce se staly konzultační hodiny pro rodiče, které probíhaly 28. 11. 2014 v prostorách mateřské školy. Každý, kdo si chtěl popovídat o svém dítěti se napsal do časového harmonogramu. Ve školce byl vyčleněný prostor pro rodiče z Koťátek v jídelně a pro rodiče Veverek v jejich třídě. Takto byla zajištěna diskrétnost při předávání informací. Každý rodič byl seznámen s písemným hodnocením dítěte. Společně jsme nacházeli způsoby vzájemné spolupráce pro rozvoj dětí. Více jsme se mohli poznat a popovídat si. Nálada byla výborná, cítili jsme se jako doma v obývacím pokoji, také jsme se nasmáli. Konzultační hodiny hodnotíme velice kladným způsobem.

Získání grantu na Přírodní zahradu s sebou přineslo mnoho možností využití a také mnoho práce. Podmínkou pro získání certifikace Přírodní zahrady jsou Vrbičkové stavby. Ideální čas nastal po opadání posledních lístků. Pan starosta, školník a pan Vlček, který se o vrby v obci stará nám zajistili potřebný materiál  a stavba mohla začít. V sobotu 29. 11. bylo již studené počasí, ale nám to nevadilo. Společně s rodiči jsme vzali rýče, pruty, nůžky a stavba mohla začít. Prozatím jsme vtvořili domeček ve tvaru iglú. Uvidíme na jaře, až se stavba     zazelená a my budeme budovat další stavby.

Adventní čas nastal 30. listopadu. Celý týden jsme se na tuto tradici připravovali. Naučili jsme se krátké pásmo s písničkou o Martinovi na bílém koni a s básničkou, která volala Vánoce. Radostně jsme tvořili, abychom se mohli podílet na vánoční výstavě společně se základní školou. Děti z naší školky představily výrobky motivované čtyřmi tématy. Jednalo se o ČAJOVÝ DÝCHÁNEK, JÍZDU SVATÉHO MARTINA, ČTYŘLÍSTKY PRO ŠTĚSTÍ A ZIMNÍ PŘÍRODU. I když mnoho dětí bylo na naše vystoupení nemocných, těm ostatním se vydařilo. Byla veliká zima, ale my jsme se zahřáli při ťukání s oříšky a čajem, který pro nás na zámku připravili.

Jaký bude prosinec? To si povíme příště.

Mgr. S. Kohoutová

04. 01. 2015 | Simona Kohoutová