Prosinec v MŠ

Co jsme zažili v prosinci

4. Prosinec v mateřské škole

Ve středu 3. prosince jsme přijali pozvání do Zámku Valeč. Nejprve jsme navštívili recepci, kde jsme pozdravili, přivítali s paní Valovou a připravili se na prohlídku. Zámeckým podzemím jsme se dostali do vstupní haly, kde nás paní průvodkyně seznámila s historií zdejšího sídla a se všemi majiteli. Viděli jsme několik historických pokojů, slavnostní sál, černou kuchyni a původní komín. Podívali jsme se do zámeckého sklepení a lekli jsme se upíra a Ježibaby. V loveckém salonku jsme obdivovali trofeje, dýky, meče a rytířské brnění. Nezapomněli jsme ani na vánoční výstavu, na které jsme se podíleli. Historickou budovu jsme opustili sklepením a ocitli jsme se v nové části hotelu. Nedalo nám to a nakoukli jsme do bazénu a saunové vesnice. Voda nás přímo uchvátila, nechtěli jsme odejít. Celou návštěvu jsme ukončili v restauraci. Zde jsme dostali džus a čokoládky na cestu. Za pohoštění a prohlídku jsme poděkovali a s velkými zážitky jsme šli zpět do mateřské školy. Prohlídka nás velice zaujala. Třeba se sem znovu vypravíme třeba s plavkami. Do každé správné školky přichází jednou ročně čert, Mikuláš a anděl. Tak se stalo také u nás 4. 12. Ve spolupráci s DDM Třebíč přijela tato návštěva ze jmenovaného města. Děti zazpívaly, řekly básničky, které se naučily a dostaly balíčky, které zajistily některé maminky.

Celý prosinec byl protkán přípravou na vánoční svátky. Moc jsme se těšili, musely tedy proběhnout i přípravy. Nejprve jsme společně nazdobili školku, poté jsme si začali zpívat koledy a učit se básničky na odpoledne s rodiči, upekli jsme cukroví, které jsme také snědli. Na slavnostním odpoledni jsme rodičům připravili krásný program. Povedla se nám i nová písnička Vánoční zvon, kterou jsme doprovodili i se zvonečky a hvězdičkami z papíru. Maminky napekly perníčky a přinesly pohoštění. To jsme se měli. S radostí všichni zdobili perníčky, zakusovali cukroví a jednohubky a popíjeli čaj a kávu.

Vánoce byly připraveny a my čekali na dárky. Ježíšek přišel do obou tříd. V letošním roce nám přinesl sedací vaky, logické hry, razítka, knihy, mozaiky, skládanky, didaktické pomůcky, hrabla na sníh, auta, bagry …. Druhý den za námi přišli školáci a ukázali nám vánoční vystoupení. Společně se školáky z první a druhé třídy jsme si zazpívali koledy. Po takto pestrém prosinci se těšíme na další měsíc v mateřské škole.

Mgr. S. Kohoutová

04. 01. 2015 | Simona Kohoutová