Lyžařský kurz

Proběhl poslední týden v měsíci únoru v Beskydech a zúčastnili se jej žáci 7. třídy.

Psalo se datum 21.2. 2015. Bylo ráno. Byla i zima. Žáci 7. třídy místo svých standartních dvacetikilových batohů naplněných zábavným učivem táhli před školu svá zavazadla, jejichž váha by činila problém i profesionálním vzpěračům. S úsměvy na lících jim přisluhovali jejich rodinní příslušníci. S každou naloženou krosnou nacpanou dost na uskutečnění výpravy na severní pól rostl jejich žal z toho, že týden neuvidí své hodné, milé, bezproblémové ratolesti. A tak jsme odjeli užívat sněhu a naše rodiny opačným směrem užívat klidu.

Počasí nám přálo a jak lyžování, tak i běžkování bylo opravdu super. Sněhu jsme si užívali plnými doušky, jelikož jsme si byli vědomi toho, že v kraji nám vlastním se s ním bohužel nesetkáme. Proto ani únava z celodenního lyžování nás nezahnala do chaty a my se naopak koulovali tak dlouho, dokud všichni nepadli za vlast.

V třetí a hlavně i kritický den jsme usoudili, že běžky budou bezpečnější než lyže a vydali se na celodenní výlet na Pustevny. Já i pan ředitel si marně vzpomínáme, kdy naposledy jsme měli takto šikovné družstvo. Všichni si s běžkami poradili výborně a někteří si i zvládli k jízdě celý den prozpěvovat.

Předposlední den žáci sedmé třídy v sobě ještě našli zbytky energie a poměřili si síly na běžeckých a sjezdových tratích. Večer proběhlo dlouho očekávané vyhlášení a předání věcných cen.

Poslední den jsme všichni s údivem zjistili, že máme tašky víc nacpané než v den příjezdu. Naházeli jsme je spolu s ostatní bagáží do autobusu a s myšlenkami upřenými na písemky očekávané příští týden jsme se smutnými obličeji opustili chatu Martiňák.

Atmosféru hor můžete vychutnat na několika snímcích ve Fotogalerii.

31. 03. 2015 | Petra Palátová