Únor

jak to chodí v naší školce

6. Únor

V měsíci únoru jsme čekali na sníh. Bohužel ho mnoho nebylo a my jsme se museli spokojit s málem. Do školky za námi znovu přijelo divadlo se třemi pohádkami. Jedna pohádka vyprávěla o holčičce, která málem přišla o svého nejlepšího kamaráda. Vlastně to začalo úplně nevinně. Jednoho dne přinesl Jůlinčin táta domů počítač… Zaujala nás také další pohádka O nespokojeném koťátku a líné sově a Veverce a sněhulákovi. Pohádky byly poučné a moc se nám líbily.

Koncem měsíce se Veverky vypravily do první třídy za svými kamarády. Zde děti mohly vidět, co je čeká ve škole. Zjistili jsme, jak se skládají písmenka, jak se učí číst a co je to diktát písmenek. Každý prvňáček si vzal jednu Veverku a společně vyplnili stanovený úkol. Ze školy jsme si odnesli pěkné dárečky vyrobené z papíru. Veselo bylo i ve školce. Dva týdny jsme se učili o hudbě. Poslouchali jsme různé hudební žánry, hráli jsme na hudební nástroje. Některé jsme si vyrobili z papíru. Zajímavá byla hra s vodou. Zjistili jsme, že i voda může hrát jako hudební nástroj. Nejlepší však byla výroba bubnů. Ty budeme mít ve školce schované na další hru. Učili jsme se bubnovat a poslouchat rytmus. To byl rámus. Všichni jsme se naučili novou písničku Muzikanti. Snad ji nezapomeneme ani v březnu.

07. 06. 2015 | Simona Kohoutová