Duben

Jak to chodí v naší školce

Duben v mateřské škole

Tento jarní měsíc byl plný příprav na pokračování naší Přírodní zahrady. Všichni jsme připravovali materiál, dřevo, přírodniny, rostliny. Jarní odpoledne patřilo zahradě. Odstranili jsme staré křoví, plevel, rozházené kameny, vytvořili jsme přírodní laboratoř a ještěrkovitě. Síly jsme měli dost a tak se nám podařila vytvořit smyslová cestička, kterou jsme si s dětmi vyplnili. Přijela velká Tatra a přivezla nám kamínky. Měli jsme moc práce s plněním kyblíků a přenášením do chodníčku. Začali jsme také osazovat bylinkovou zahrádku. Každá správná zahrádka potřebuje mulč. Pro ten jsme se vypravili na okraj obce, kde byla pro nás připravená. Každý musel nasbírat svůj kyblíček a přinést k bylince. To bylo práce. Také jsme nalezli staré pařezy a převezli do chystaného broukovitě. Nezapomněli jsme zalít vrbičkovou stavbu a pozorovat krásné tulipány.  Pro rodiče byly určeny konzultační hodiny a koncem měsíce byl také zápis pro nové děti. Poslední dubnový den jsme si zahráli na čarodějnice a zazpívali naši oblíbenou písničku.

Hop a rychle skáčem do května.

07. 06. 2015 | Simona Kohoutová