Anglicko – české divadlo pro 5. a 9. ročník

Ve čtvrtek 18. 1. se vydali žáci pátého ročníku do Národního domu v Třebíči, kde na ně čekala činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami – Little Red Riding Hood (Červená Karkulka).
Anglicko – české divadlo pro 5. a 9. ročník

Příběh začíná netradičně – Červené Karkulce se nechce jít do školy, protože píšou písemku, a tak si vymyslí, že musí navštívit nemocnou babičku. Tato lež pak přinese spoustu zbytečných problémů…. Herci při hraní přecházeli plynule z angličtiny do češtiny, proto žáci dobře rozuměli.  Představení bylo velice nápadité, vtipné a všichni se u něj výborně bavili.

V pátek 19. 1. se pak do Národního domu v Třebíči vypravili žáci devátého ročníku, pro které bylo určeno představení Peter Black (Černý Petr). Divadelní hra vypráví o životě člověka, který během jednoho dne přijde o všechno. Téměř celé představení bylo v angličtině. Přestože se jedná o vážné téma, bylo podáno s vtipem, nadhledem a žákům se velice líbilo.

Věříme, že si naši žáci touto formou uvědomili mnohostranné využití učiva v běžném životě.

Mgr. Jarmila Čierna, učitelka anglického jazyka

Přidáno 19. 1. 2024, autor: Lenka Kohoutová