Den památky obětí holocaustu - projekt 9. ročníku

Na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu, který má připomínat utrpení nevinných lidí během holocaustu a za druhé světové války.
Den památky obětí holocaustu - projekt 9. ročníku

Na toto téma jsme se zaměřili také na naší škole. Žáci devátého ročníku, kteří toto učivo probírají nyní v hodinách dějepisu, vytvořili prezentace, které pak přednesli spolužákům ze 4. – 8. ročníku.  Ve svých projektech vylíčili například počátky diskriminace Židů po nástupu Adolfa Hitlera, umisťování Židů do ghett, existenci koncentračních táborů během druhé světové války a zároveň přiblížili ostatním osudy zachránce několika stovek židovských dětí -  Nicolase Wintona.  Po vystoupení žáků devátého ročníku si mohli zájemci ověřit své znalosti tím, že vyplní kvíz o holocaustu.

Projekt měl především zdůraznit, že na tuto temnou stránku historie, která měla za následek zavraždění asi 6 milionů Židů, bychom v žádném případě zapomínat neměli.  

Mgr. J. Čierna, učitelka dějepisu

 

Přidáno 30. 1. 2023, autor: Lenka Kohoutová

Projekty
Finanční gramotnost do škol
Ovoce a zelenina do škol
Recyklo hraní
OPVVV
Národní plán obnovy
Operační program Jan Amos Komenský