Den Země – projekt 9. ročníku

22. dubna si oficiálně připomínáme „Den Země“. Jde o svátek, který vznikl v USA v roce 1970 a u nás se slaví od roku 1990.
Den Země – projekt 9. ročníku

Svátek nám má připomínat, že naše Země je jediným domovem, který máme, a proto bychom se o něj měli starat. Zároveň upozorňuje na dopady ničení životního prostředí.

Ani my jsme na tento svátek nezapomněli. Žáci devátého ročníku formou projektů představili tento svátek svým spolužákům. Zmínili také několik zajímavostí o planetě Zemi a  ostatním žákům položili několik důležitých otázek. Například, zda si děti uvědomují, jak ničíme životní prostředí a co pro naši Zemi můžeme udělat.

U spolužáků na prvním stupni pak ověřili, zda ví, jak se správně třídí odpad. Později si mohli všichni zájemci ověřit získané znalosti formou kvízu.

Mgr. Jarmila Čierna, učitelka dějepisu

Přidáno 26. 4. 2023, autor: Lenka Kohoutová