Den Země

V pátek 26.4.2024 se žáci 6. – 8. ročníku zúčastnili programu ke Dni Země.
Den Země

Žáci napříč ročníky vytvořili dvojice a na trase, která pro ně byla nachystaná v lese u Chroustova, si prověřili své znalosti týkající se ochrany životního prostředí, prokázali fyzickou zdatnost a obratnost a seznámili se s pravidly pobytu a pohybu v terénu. Úkoly na jednotlivých stanovištích si pro své mladší spolužáky přichystali žáci 9. ročníku. Soutěžící si např. vyzkoušeli složit mapu světa, poznávali podle stop zvířata našich lesů nebo třídili odpad.

Zvítězila dvojice, která splnila nejvíce úkolů a v porovnání s ostatními dvojicemi se stejným počtem splněných úkolů měla nejlepší čas.

V cíli si žáci mohli opéct špekáček a zazpívat u ohně, někteří složili báseň, kterou zapsali na společný plakát, a na závěr společně hledali sladký poklad. Všichni si den užili i díky pěknému počasí.

K. Votavová a T. Mrázová, žákyně 9. ročníku

Přidáno 30. 4. 2024, autor: Lenka Kohoutová