Dopravní výchova ve 4. ročníku

23. 4. 2024 se žáci ze 4. ročníku již podruhé v tomto školním roce zúčastnili dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti v Třebíči – ZŠ Bartuškova. Hřiště je pokryto asfaltovým povrchem a vybaveno dopravními značkami, kruhovým objezdem a semafory.
Dopravní výchova ve 4. ročníku

První část dopoledne strávili žáci v učebně. Nejdříve si zopakovali pod vedením lektora dopravní značky, základní pravidla bezpečné jízdy a silničního provozu. Po důkladném procvičení teoretické části napsali žáci test. Ti úspěšní získali řidičský průkaz na jízdní kolo.

Poté jsme se přesunuli přímo na dopravní hřiště. Zde si žáci ověřili svoji zručnost při jízdě na kole. Trénovali jízdu dle pravidel a ovládání jízdního kola.

Získané dovednosti všichni využijí pro bezpečnou jízdu na svých kolech.

 

Mgr. Petra Říhová, třídní učitelka 4. ročníku

 

Přidáno 26. 4. 2024, autor: Lenka Kohoutová

Projekty
Finanční gramotnost do škol
Ovoce a zelenina do škol
Recyklo hraní
OPVVV
Národní plán obnovy
Operační program Jan Amos Komenský