Dopravní výchova 4. a 5. ročníku

Žáci 5. ročníku se 11. 10. 2022 zúčastnili dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti v Třebíči.

Hřiště je pokryto asfaltovým povrchem a vybaveno dopravními značkami, kruhovým objezdem a semafory.

První část dopoledne strávili žáci v učebně. Nejdříve si zopakovali pod vedením lektora dopravní značky, základní pravidla bezpečné jízdy a silničního provozu. Po důkladném procvičení teoretické části napsali žáci test. Většina žáků byla úspěšných a získali řidičský průkaz na jízdní kolo.

Na dopravním hřišti složili žáci praktickou zkoušku. Ověřili si svoji zručnost při jízdě na kole. Trénovali jízdu dle pravidel a ovládání jízdního kola.

Mgr. Petra Říhová, třídní učitelka 5. ročníku

V pátek 14. 10. 2022 se 4. třída účastnila dopravní výchovy v Třebíči. Po teoretické výuce v učebně si žáci vyzkoušeli praktické jízdy na dopravním hřišti. Zlepšovali svoje jízdní schopnosti, procvičovali dodržování pravidel a správnou jízdu podle dopravních značek.

Mgr. P. Šimánková, třídní učitelka 4. ročníku

Přidáno 11. 10. 2022, autor: Lenka Kohoutová