Exkurze 8. ročníku do Prahy

Dne 11. 5. jsme navštívili hlavní město, abychom si prohlédli jeho památky.
Exkurze 8. ročníku do Prahy

Po příjezdu jsme nastoupili do metra a jeli jsme dvě zastávky. Prohlédli jsme si Národní divadlo a pokračovali lanovkou na Petřín, odkud jsme si mohli prohlédnout celé město z výšky. Nedaleko rozhledny jsme zažili mnoho srandy v zrcadlovém labyrintu. Pokračovali jsme na Pražský hrad, kde jsme byli svědky výměny stráží. Poté byl na programu Chrám sv. Víta, což pro mnohé z nás byla neoblíbenější zastávka. Krásně barevné vitráže rozzářily celý chrám. Dále jsme navštívili Zlatou uličku, která nám ukázala život prostých lidí. Karlův most, staroměstský orloj a Václavské náměstí zakončily naše putování po Praze. Metrem jsme dojeli na Florenc, odkud jsme nastoupili na autobus a vydali se k domovu. Výlet jsme si moc užili.

H. Čachotská, žákyně 8. ročníku

Přidáno 14. 5. 2023, autor: Dana Peciválová

Projekty
Finanční gramotnost do škol
Ovoce a zelenina do škol
Recyklo hraní
OPVVV
Národní plán obnovy
Operační program Jan Amos Komenský