Exkurze do chemické laboratoře

Dne 27.11. se žáci 9. ročníku vydali na exkurzi do laboratoří na katedru chemie Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.
Exkurze do chemické laboratoře

Na začátku žáky přivítala úvodními dvěma pokusy paní doktorka Plucková, poté se žáci rozdělili do skupinek. Každá skupinka dostala své průvodce, kterými byli žáci magisterského studia učitelství chemie. Spolu s nimi si prošli různé pokusy z anorganické i organické chemie a některé pokusy si dokonce vyzkoušeli i sami.

Celá exkurze dopadla dle očekávání a věřím, že se žákům tento způsob obohacení výuky chemie líbil.

Přikládám i pár žákovských dojmů:

• Návštěva laboratoří se mi líbila. Dostali jsme dva skvělé studenty, kteří s námi jednali skvěle.
  • Nejvíce se mi zalíbil pokus „chemikovo hovno“.
  • Byla tam zábava a hodně milých lidí.
  • Viděli jsme hodně pokusů a dověděli se spoustu informací.
  • Nejvíce se mi líbil pokus hořící ruce a pokus v digestoři.
  • Líbil se mi pokus hasící přístroj.
  • Mohl jsem si sáhnout na platinu.
  • Vše nám bylo velmi dobře vysvětleno.
  • Potkali jsme se se slavnou paní (doktorkou Pluckovou), od které máme učebnice do chemie.
  • Určitě bych doporučil exkurzi i budoucím ročníkům.

Mgr. Jakub Šturala – učitel chemie

Přidáno 30. 11. 2023, autor: Lenka Kohoutová