Exkurze Space Mission

V pondělí 20. května se žáci 6.-8. ročníku zúčastnili exkurze Space Mission.
Exkurze Space Mission

 

Exkurze na brněnském výstavišti je vytvořena ve spolupráci s NASA a je věnována objevování a letům do vesmíru. Po shlédnutí krátkého filmu si žáci prohlédli exponáty (některé i reálné) – části raketoplánů, vybavení kosmonautů, billboardy o raketoplánech, vesmírných stanicích a posádkách, které se letů doposud zúčastnili.

Na závěr si mohli vyzkoušet různé atrakce s virtuální realitou, které byly tematicky přizpůsobeny výstavě. Získané znalosti propojené s možností aktivního zapojení a osobní zkušenosti s využitím některých exponátů byly pro žáky cenným zážitkem.

 

Mgr. Jakub Šturala, učitel fyziky

Přidáno 24. 5. 2024, autor: Lenka Kohoutová

Projekty
Finanční gramotnost do škol
Ovoce a zelenina do škol
Recyklo hraní
OPVVV
Národní plán obnovy
Operační program Jan Amos Komenský