Hluboko pod nulou - představení divadla fyziky ÚDIF

Dne 22. června navštívilo naši školu úžasné divadlo fyziky (ÚDIF). Jeho členové demonstrovali žákům 2.stupně různé pokusy z fyziky a chemie.
Hluboko pod nulou - představení divadla fyziky ÚDIF

Téma pokusů neslo název "Hluboko pod nulou", jelikož se u všech pokusů využíval kapalný dusík, o kterém se žáci dozvěděli spoustu nových informací.

Žákům se představení velmi líbilo a zde je několik dojmů:

• Je dobré, že je výuka něčím jiná. (Viktor P.)
  • Divadlo ÚDIF se mi líbilo. Nejvíce se mi líbil poslední pokus obří výbuch. Příští rok bychom chtěli ÚDIF znovu. (Mirek V.)
  • Bylo to skvělé. (Tonda V.)
  • Představení se mi líbilo, protože mi přišlo zajímavé. Dozvěděl jsem se něco o tekutém dusíku. (Jarda C.)
  • Představení se mi líbilo. Bylo tam hodně zajímavých pokusů, které jsem předtím vůbec neznala. (Karolína K.)
  • Ukázka pokusů se mi líbila. Byl to zajímavý zážitek. (Veronika K.)
  • Úžasné divadlo fyziky se mi líbilo a klidně bych se na něj podíval ještě někdy znovu. (Tonda Ž.)

Mgr. Jakub Šturala, učitel fyziky a chemie

Přidáno 23. 6. 2023, autor: Lenka Kohoutová