Mikulášská nadílka ve škole

V období adventu si připomínáme různé zvyky. K těm nejznámějším patří mikulášská nadílka. Ani my jsme v naší škole na tuto tradici nezapomněli.
Mikulášská nadílka ve škole

Tradičně tato role Mikuláše, čertů a andělů připadla žákům z devátého ročníku. Této úlohy se žáci zhostili velmi zodpovědně.

Děti ze všech tříd se celé dopoledne těšily a netrpělivě čekaly na příchod Mikuláše a jeho početné družiny.

Z knihy hříchů četl Mikuláš různé prohřešky, hodné děti pochválil.

V každém ročníku mu děti zazpívaly pěkné vánoční písničky a to ještě podtrhlo hezkou vánoční atmosféru v naší škole. Nakonec byli všichni odměněni malou drobností, což potěšilo nejen ty poctivé, ale i polepšené hříšníky.

Z. Štruncová, asistentka pedagoga

Přidáno 7. 12. 2022, autor: Lenka Kohoutová