Návštěva předškoláků z MŠ Valeč a MŠ Třebenice v 1. třídě

V úterý 5. 3. a 12. 3. nás v první třídě navštívili předškoláci z mateřských škol ve Valči a Třebenicích. Po vzájemném představení jim již „ostřílení" prvňáci ukázali, jak to ve škole chodí a co všechno se už zvládli naučit.
Návštěva předškoláků z MŠ Valeč a MŠ Třebenice v 1. třídě

Děti si pro předškoláky přichystaly uvítací básničku a představily maskota třídy Pepu. Předškoláci pozorně poslouchali a postupně se aktivně zapojili do činností, které jsme si pro ně nachystali.

Děti společnými silami tvořily slova z prvních písmen věcí na obrázcích nebo přiřazovaly karty s obrázky k vylosovaným slovům. Prvňáci zazpívali anglickou písničku a předvedli svou znalost angličtiny při hře „Simon says". Také jsme společně počítali bonbóny a tečky pro berušky. Předškoláci si vyzkoušeli sezení v lavici při plnění grafomotorických úkolů.

Na závěr našeho setkání jsme si zazpívali veselou písničku o zvířátkách. Společný čas jsme si užili a těšíme se na další setkání.

Mgr. Helena Stejskalová, třídní učitelka 1. ročníku

Přidáno 13. 3. 2024, autor: Lenka Kohoutová