O mamutí stoličce – exkurze 4. ročníku

Žáci ze 4. ročníku navštívili v pátek 6. 10. 2023 Muzeum Vysočiny v Třebíči, kde se zúčastnili vzdělávacího programu O mamutí stoličce.

Programem nás provedl pračlověk Evinda. Ponořili jsme se do dob dávno minulých, dozvěděli jsme se zajímavosti o mamutí stoličce a dalších zkamenělinách. Jak vznikají, kde byly nalezeny a mnoho dalšího. Prohlédnout jsme si mohli krásné nerosty a horniny.

Po skončení programu jsme šli pěšky na Karlovo náměstí, které jsme si mohli v klidu prohlédnout. Zašli jsme do knihkupectví a vydali se na zpáteční cestu do školy. Exkurze byla pro žáky jistě příjemným zpestřením běžné výuky.

 

Mgr. Petra Říhová, třídní učitelka 4. ročníku

 

Přidáno 9. 10. 2023, autor: Lenka Kohoutová

Projekty
Finanční gramotnost do škol
Ovoce a zelenina do škol
Recyklo hraní
OPVVV
Národní plán obnovy
Operační program Jan Amos Komenský