Projekt školního parlamentu Významné osobnosti výtvarného umění - Pablo Picasso - 8. ročník

V pondělí 8. 4. se osmá třída zúčastnila projektu školního parlamentu Významné osobnosti. Žáci si vybrali jednu z největších osobností 20.století v oblasti umění – Pabla Picassa, zakladatele kubismu a zapřisáhlého pacifistu.

Seznámili své spolužáky nejen ohledně jeho tvorby v oblasti malířství, ale i sochařství. Nejpozoruhodnější informací byla částka jeho vydraženého obrazu (za téměř 5,5 miliard). Dále se žáci mohli dozvědět, co ovlivnilo jeho dvě hlavní malířská období, kde nechyběla ani názorná ukázka.

V závěru položili svým spolužákům dvě otázky, aby si ověřili jejich pozornost během prezentace.

Bc. Jaromíra Palátová, třídní učitelka 8.ročníku

Přidáno 12. 4. 2024, autor: Lenka Kohoutová